sector-detail-image
Home
Sektory
Monter instalacji

Monter instalacji

Przyjeżdżasz do drukarni. Personel w hali drukarni jest zachwycony, widząc, że przyjechałeś. Zastanawiasz się dlaczego? Drukarki emitują dużo ciepła. Klimatyzacja nie działa prawidłowo. Spocone głowy pracowników pracujących przy drukarkach są tego wystarczającym dowodem. Chłodzenie tego pomieszczenia jest kluczowe. Sprawdzenie systemu klimatyzacji to Twoje zadanie. Odkryjesz problem i go rozwiążesz. Dla pewności sprawdzasz, czy ciepło w prawidłowy sposób opuszcza budynek. Proszę, załatwione. Wychodzisz z drukarni z butelką wody w ręku. To prezent w podziękowaniu od pracowników, którzy na szczęście mogą wrócić do pracy w pomieszczeniu o komfortowej temperaturze. Tak wygląda praca montera instalacji.

Co oferujemy

Obok uznania i indywidualnego doradztwa

 • Stawkę godzinową w wysokości 16–19 euro
 • Umowę na czas określony z możliwością zawarcia umowy na czas nieokreślony
 • Nauczysz się pracować z wieloma instalacjami

 

Ciekawe instalacje

Nazwa mówi sama za siebie. Instalacja – co to oznacza? Wyobraź sobie na przykład swój własny dom. Składa się ze ścian, szklanych okien i dachu. Regularnie korzystasz też z instalacji wodnej i ogrzewania. Instalacja wodna doprowadza wodę do domu przez przyłącze. Rozprowadza ją rurami do prysznica, toalety i umywalek. Instalacja wodna jest instalacją mechaniczną. Składają się na nią:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna
 • instalacja do uzdatniania powietrza
 • instalacja grzewcza
 • instalacja chłodząca
 • instalacja gazowa
 • instalacje zraszające

 

Drugim rodzajem instalacji w domu jest instalacja elektryczna. Wokół skrzynki bezpieczników znajdują się rury elektroinstalacyjne, które prowadzą kable do gniazd zasilania i wyłączników światła. Instalacje te obejmują:

 • energię elektryczną
 • systemy bezpieczeństwa
 • Internet

 

Zakres obowiązków

Monter instalacji często specjalizuje się w jednej dziedzinie, jaką jest hydraulika lub elektryka. Po rozpoczęciu zatrudnienia pracujesz głównie w swojej dziedzinie. Ale możesz również być wszechstronnym mechanikiem instalacji. A jakie jest Twoje główne zadanie? Prawidłowe połączenie elementów od punktu początkowego do końcowego. Robiąc to, zwracasz szczególną uwagę na pozostałe rury i kable. Nie wolno Ci ich zaplątać. Jak poradzić sobie z rurą gazową prowadzącą do łazienki? To wyzwania, z jakimi sobie radzisz z pomocą swoich narzędzi i wiedzy technicznej. Oczywiście możesz również pracować jako specjalista przy jednym typie instalacji!

 

Stawiasz kropkę nad i w „instalacji”?

Właśnie tak! Jednak do tego potrzebne jest wykształcenie techniczne. W razie potrzeby możesz zapisać się na odpowiednie kursy za pośrednictwem AB Midden Nederland. Może się tym zająć klient, dla którego pracujesz. Co jeszcze? Lubisz pracować indywidualnie, tworząc własny plan instalacji? Jesteś odpowiedzialny za prawidłowe podłączenie systemów i zadowolenie klientów!

 

Aplikuj teraz

Brak odpowiedniej oferty pracy?
Wyślij otwartą aplikację

cta-image

Masz pytanie?

Skontaktuj się z
Jagoda Musielak