sector-detail-image
Home
Sektory
Operator dźwigu

Operator dźwigu

Jako operator żurawia samojezdnego, dźwigu wieżowego czy żurawia jezdniowego gąsienicowego przyciągasz wzrok na placu budowy. Pracujesz zarówno przy małych projektach mieszkaniowych, jak i dużych projektach budowlanych. Twoim zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na budowie podczas podnoszenia i opuszczania materiałów budowlanych. Wykonujesz też wykopy pod fundamenty i wyrównujesz teren. Precyzja i odpowiedzialne korzystanie z dźwigów są gwarancją bezpieczeństwa w miejscu pracy. Z góry dźwigu masz dobry widok na okolicę. Widzisz, jak projekt budowlany, w którym bierzesz udział nabiera kształtu, a jednocześnie zaopatrujesz w materiały swoich współpracowników pracujących niżej lub w budynkach.

Co oferujemy

Obok uznania i indywidualnego doradztwa

  • Stawkę godzinową w wysokości 15–19 euro
  • Umowę na czas określony z możliwością zawarcia umowy na czas nieokreślony
  • Możliwość odbycia oficjalnego szkolenia dla operatora dźwigu
  • Możliwość pracy z różnymi typami dźwigów

 

Operowanie dźwigiem

Twoim głównym obowiązkiem jest podnoszenie i opuszczanie materiałów budowlanych przyużyciu dźwigu wieżowego, na przykład na placu budowy, czy podnoszenie belek stalowych przy budowie biurowca. Twoi współpracownicy pracujący na ziemi przymocowują materiały do haka. Po podniesieniu na wymagane miejsce i wysokość współpracownicy na pierwszym poziomie biurowca odłączają belki. W budownictwie mieszkaniowym używa się żurawia samojezdnego. Jako operator dźwigu działasz z odpowiedzialnością i precyzją. Twoje najważniejsze obowiązki to:

  • Podnoszenie i opuszczanie materiałów na placu budowy
  • Wykonywanie wykopów budowlanych, wyrównywanie podłoża
  • Sprawdzenie masy ładunku
  • Wykonywanie konserwacji technicznej dźwigu
  • Utrzymywanie kontaktu z nadzorcą dźwigu

 

Nie może się wydarzyć żaden wypadek. Dlatego operator dźwigu zawsze ma wsparcie ze strony pracującego na ziemi nadzorcy dźwigu. To on zabezpiecza ładunek. Zawsze utrzymujecie ze sobą kontakt radiowy, ponieważ z kabiny nie zawsze wszystko widać.

 

Podnieś swoje kwalifikacje

Masz wiedzę techniczną i talent do szacowania głębokości i odległości. Zachowanie ogólnegoobrazu sytuacji jest bardzo ważne. Możesz zasygnalizować możliwe zagrożenia ze strony dźwigu i przestrzegać ścisłych zasad bezpieczeństwa. Konserwacja techniczna i usuwanie usterek związanych z suwnicą stanowią część Twojej pracy. Istnieje możliwość zatrudnienia osób mających doświadczenie, ale bez wykształcenia, jednak edukacja na pewno daje Ci przewagę. AB Midden Nederland oferuje odpowiednie przeszkolenie do pracy jako operator żurawia. Pomożemy Ci w uzyskaniu prawa jazdy kategorii C, uprawnień do obsługi podnośników oraz certyfikatu VCA (SCC). Ich posiadanie jest konieczne, by mieć możliwość wejścia na dźwig i obsługiwania go. Jeśli zdecydujesz się kontynuować współpracę z nami, porozmawiamy o możliwości podjęcia tych kursów!

 

Aplikuj teraz

Brak odpowiedniej oferty pracy?
Wyślij otwartą aplikację

cta-image

Masz pytanie?

Skontaktuj się z
Jagoda Musielak