sector-detail-image

Spawacz

Kujesz żelazo, póki gorące. Spawacz łączy elementy metalowe ze sobą. Jak? Przez podgrzewanie metalu i materiału spoinującego. Często przy użyciu techniki takiej jak TIG lub MIG/MAG. Tworzysz silne spojenie pomiędzy metalowymi elementami. Po schłodzeniu spojenie takie staje się twarde jak stal! W ten sposób powstają solidne konstrukcje stalowe. Są wykorzystywane w budynkach lub samochodach osobowych i ciężarowych, a także produktach codziennego użytku. Czy potrafisz dać z siebie wszystko, aby zapewnić najlepszą jakość w swojej pracy? Świetnie! Zgłoś się do pracy jako spawacz.

Co oferujemy

Obok uznania i indywidualnego doradztwa

  • Stawka godzinowa od 16 do 18 euro
  • Umowana czas określony z możliwością zawarcia umowy na czas nieokreślony
  • Dodatkowe kursy technik spawalniczych
  • Spawanie w branży technologicznej, budownictwie lub infrastrukturze

 

Nerwy ze stali

Spawacze to prawdziwi fachowcy. Łączysz jeden kawałek metalu z drugim. Wykonujesz konstrukcje z aluminium, stali nierdzewnej i innych rodzajów stali. Praca przy metalu sprawia, że naprawdę jesteś w swoim żywiole. Spawając, chcesz osiągnąć jak najwyższą jakość, ponieważ masz nerwy ze stali. W Twojej pracy bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Ogień i stal są bardzo gorące. Znasz wymagania bezpieczeństwa i nosisz odzież ochronną oraz maskę spawalniczą. Bierzesz pod uwagę możliwe zagrożenia w swoim otoczeniu. Twoje najważniejsze priorytety to bezpieczeństwo i jakość. Twoje główne zadania to:

  • Spawanie
  • Szlifowanie, wiercenie, piłowanie i frezowanie•Czytanie rysunków technicznych
  • Nadzór nad pracami spawalniczymi
  • Konserwacja narzędzi i sprzętu

 

Techniki spawalnicze

Spawanie metodą TIG: TIG to skrót od „Tungsten Inert Gas”. „IG”odnosi się do gazu wymaganego do procesu spawania. Ta metoda spawania jest odpowiednia do spawania precyzyjnego, w którym spawaczmusi osobiście monitorować jeziorko spawalnicze oraz ręcznie dodawać do niego materiały.

Spawanie metodą MAG: MAG to skrót od „Metal Active Gas”. Jest to technika, którą spawaczestosują głównie do scalania metali niskostopowych. Do łączenia metali używa się gazu. Wraz z metodą MIG są one najczęściej stosowanymi technikami spawania.

Spawanie metodą MIG: technika ta wymaga zastosowania gazu szlachetnego. Głównymi materiałami połączonymi ze sobą za pomocą spawania MIG są aluminium i miedź.

Spawanie plazmowe: ta metoda spawania jest podobna do spawania metodą TIG. W obu technikach używa się plazmy. Powstaje ona przy zastosowaniu wysokiego napięcia elektrycznego.

Spawanie ciśnieniowe: nazywane również spawaniemna zimno lub na gorąco. To metoda,w której metale są spajane w stanie zimnym lub gorącym przy użyciu ciśnienia.

Zgrzewanie punktowe: proces, w którym wykorzystuje się wysokie natężenie, by połączyć materiały ze sobą. Odbywa się to na niewielkim obszarze materiału.

 

Szeroka gama możliwości

Masz pewną rękę i to pozwala Ci pracować niezwykle precyzyjnie. Wyraź swoją kreatywność w spawaniu aluminium, stali nierdzewnej i zwykłej stali. Do pracy jako spawaczwymagane jest wykształcenie lub doświadczenie. AB Midden Nederland oferuje kursy ze specjalizacjąw niektórych technikach spawalniczych.Wykwalifikowani pracownicy są bardzo potrzebni na rynku pracy. Brakuje dobrych spawaczy. Dla kogo będziesz pracować? Dla firm metalowych, budowlanych i producentów maszyn. Albo w przemyśle stoczniowym. Spawanie najczęściej odbywa się w warsztacie lub na budowie. Jako spawaczmasz wiele możliwości zatrudnienia. U nas znajdziesz pracę w mgnieniu oka.

 

Aplikuj teraz