sector-detail-image

Ubezpieczenie

Osoby pracujące i mieszkające w Holandii są zobligowane do posiadania podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dotyczy to również pracowników zagranicznych! AB Midden Nederland chce, żebyś pracował bez jakichkolwiek obaw. Mamy swojego partnera do spraw ubezpieczeń i możemy pośredniczyć w wykupieniu polisy dla Ciebie. Oczywiście możesz samodzielnie skorzystać z usług innych towarzystw ubezpieczeniowych. Pamiętaj jednak, by wykupić ubezpieczenie zdrowotne przed rozpoczęciem pracy.

Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne

Ogólnie rzecz biorąc, w Holandii istnieją dwa rodzaje pakietów ubezpieczeń zdrowotnych: podstawowe i uzupełniające. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie u naszego partnera, towarzystwa ubezpieczeniowego Zorg en Zekerheid, zaoferujemy Ci podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Obejmuje ono opiekę lekarza ogólnego, opiekę szpitalną, niektóre przepisane leki itp., ale nie obejmuje opieki stomatologicznej.

 

Ubezpieczenie uzupełniające

Istnieje jeszcze inny rodzaj ubezpieczenia: ubezpieczenie uzupełniające. Pakiet ten obejmuje podstawowe świadczenia, ale także takie usługi, jak na przykład fizjoterapia i opieka dentystyczna. AB Midden Nederland nie pośredniczy w wykupieniu ubezpieczenia uzupełniającego. Możemy zaoferować Ci tylko podstawowe ubezpieczenie u naszego partnera. Wybór należy do Ciebie. Jednak musisz podjąć decyzję w tej kwestii, zanim rozpoczniesz u nas pracę.

Jeśli zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie z naszą pomocą u naszego partnera ubezpieczeniowego, otrzymasz oddzielną umowę dotyczącą ubezpieczenia. Tygodniowa składka na ubezpieczenie w Zorg en Zekerheid zostanie odjęta od Twojej pensji, podobnie jak koszty zakwaterowania.

 

Ważne kwestie

Krótko mówiąc: podstawowe ubezpieczenie zdrowotne obejmuje tylko podstawowe świadczenia, które zostały wymienione wyżej. Pakiet ten nie obejmuje na przykład wizyt u dentysty ani zabiegów czy sesji z fizjoterapeutą. Co więcej, gdy przestaniesz pracować dla AB Midden Nederland, Twoje ubezpieczenie zdrowotne natychmiast wygaśnie. Nie stanowi to problemu, jeśli zdecydujesz się opuścić kraj. Jeśli jednak chcesz zostać, pamiętaj, aby zorganizować sobie ubezpieczenie zdrowotne na własną rękę. Jest to obowiązkowe dla wszystkich osób mieszkających w Holandii.

Informacje dodatkowe

Posiadasz ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem AB Midden Nederland? Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek koszty leczenia lub rachunki, prześlij te dokumenty do swojego koordynatora lub działu administracji. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy z deklaracją, skontaktuj się z naszym działem administracji.

Skontaktuj się z nami

Zostaw swoje dane kontaktowe, oddzwonimy!

 

 

Dlatego właśnie AB Midden Nederland

  • Odpowiedź w ciągu 24 godzin
  • Ponad +2100 pracowników
  • Zawsze osobisty kontakt